Koroonaviirusega seotud info

Kas Eesti kodanikel on lubatud AÜE-sse reisida?

Alates 01.08 tuleb nii residentidel kui turistidel teha kuni 96h enne reisi algust lähteriigis COVID-19 test. Eestis on testi võimalik teha Synlabis, kus väljastatakse vastavalt soovile ingliskeelne sertifikaat. Lennata on lubatud vaid negatiivse tulemuse korral. Ingliskeelne tõend tuleb esitada välja prinditud kujul.Testi kohustusest on vabastatud alla 12-aastased lapsed ning keskmise ja raske puudega isikud. Täpsema info saamiseks pöörduge palun oma lennufirma poole.

Riiki sisenemisel tuleb mobiiltelefoni alla laadida vastav rakendus (Dubais “COVID19-DXB Smart App”, ülejäänud emiraatides “Al Hosn”). Lennujaamas võidakse teha COVID-19 kordustest. Kõikides emiraatides kehtib kohustuslik 14-päevane karantiini nõue, välja arvatud Dubais, kus on karantiin kohustuslik vaid lennujaamas tehtud COVID-19 testi negatiivse tulemuse selgumiseni.

Abu Dhabis paigaldatakse rahvusvahelistele reisijatele emiraati sisenemisel jälgimistarkvara sisaldav käevõru, millega kontrollitakse karantiinist kinni pidamist. Karantiini 12. päeval tehakse korduvtest ning käevõru eemaldatakse juhul, kui tulemus on negatiivne. Karantiinist Abu Dhabis on vabastatud need, kes on teistes emiraatides juba viibinud vähemalt kaks nädalat. Kui viibimisaeg teistes emiraatides on lühem, arvatakse vastav päevade arv Abu Dhabisse saabudes kohustuslikust karantiinist maha. Turistina on Abu Dhabisse võimalik siseneda vaid maismaad pidi – vajalik on kuni 48h enne AÜE-s tunnustatud testimiskeskuses tehtud negatiivne PCR test. Karantiininõuete rikkumise eest on kehtestatud rahatrahv.

 Millega peab AÜE-st Eestisse lendamisel arvestama?

Alates 01.08 on kõikide väljalendude puhul vajalik esitada negatiivne COVID-19 PCR testi tulemus. Täpsem info:

Saatkonna kirjalikku luba Eestisse lendamiseks vaja ei ole. Lennujaamas on soovitav esitada kõik piletid, kinnitamaks, et Teie lõplik sihtkoht on Eesti. Kuna otselennud Eesti ja AÜE vahel puuduvad, tuleks lennata Euroopasse ja otsida sobivaid jätkulende. Saatkond soovitab koju pöörduda Emirates (Dubai) ja Etihad (Abu Dhabi) lennufirmade abil.

Kust leida infot transiitriikide kohta, kui on plaanis ümber istuda?

Transiitriikide piiriinfo on leitav IATA andmebaasist: https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm.

Millised on Eestisse sisenemise tingimused?

1. septembrist saavad AÜE-st Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta. Vt. täpsemalt: https://www.terviseamet.ee/et/uudised/homsest-saavad-riskiriigist-naasjad-lennujaamas-ja-sadamas-koroonaviiruse-testi-teha

Millised on AÜE-s kehtivad piirangud seoses COVID-19-ga?

Palume järgige AÜE ametivõimude juhiseid. Väljaspool kodu on kohustuslik kanda näomaski, hoida distantsi ja vältida suuri rahvakogunemisi.

Mida teha, kui AÜE elamisluba või viisa on aegunud?

Täpsema info saamiseks oma elamisloa või viisa kohta palun pöörduge pädeva AÜE ametiasutuse poole (GDRFA või ICA).