Koroonaviirusega seotud teave AÜE kohta

Milliseid teenuseid saatkond hetkel osutab?

Osutame vältimatut konsulaarabi ning piiratud mahus konsulaarteenuseid Eesti kodanikele. Saatkonnaga saab ühendust: embassy.abudhabi@mfa.ee, telefonil +971 2 408 3777 või Facebooki sõnumite kaudu: www.facebook.com/estemb.abudhabi.

AÜE-s hätta sattunud Eesti kodanik saab ööpäevaringselt abi ka Välisministeeriumi konsulaarabi telefonil: +372 53 01 9999.

Kas AÜE-st saab Eestisse naasta?

AÜE-s viibivad Eesti kodanikud saavad koju pöörduda Emirates (Dubai) ja Etihad (Abu Dhabi) lennufirmade abil, lennates esmalt Euroopasse ja otsides seejärel sihtriigist sobivaid jätkulende Eestisse.

Kuidas pileteid broneerida ja mida peaks enne lendu teadma?

Lennupiletite broneerimine toimub lennufirma või reisibüroo kaudu. Täpsem info:

Saatkonna kirjalikku luba AÜE-st Eestisse lendamiseks vaja ei ole. Lennule saamiseks tuleb riigist lahkumisel esitada kõik piletid reisimiseks lõplikku sihtkohta Eestis. COVID-19 testi enne lennule asumist ei nõuta, v.a. nähtavate haigustunnustega reisijatel.

NB! Alates 25. juunist on AÜE-s riigi-sisese liikumispiiranguna keelatud sisenemine Abu Dhabisse. Erijuhtumiteks on vajalik politsei eriluba.

Kust leida infot transiitriikide tingimuste kohta?

Otselennud AÜE ja Eesti vahel puuduvad. Seega tuleks eelnevalt kontrollida, et riigis, kus on plaanis reisi jätkata, on Eesti kodanike transiit lubatud. Täpsem info IATA andmebaasist: https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm.

Millised on Eestisse sisenemise tingimused?

Reisijad, olenemata kodakondsusest, kes saabuvad Eestisse riigist, kus nakatumiste suhtarv on olnud 15 või rohkem juhtumit  100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul, peavad Eestis jääma 2 nädalaks kohustuslikult eneseisolatsiooni.

Teavet riikide ja eneseisolatsiooninõuete osas uuendatakse igal reedel. Täpsem info riigipiiri ületamise ja karantiini nõuete kohta:

Kas Eesti kodanik saab hetkel AÜE-d külastada?

Alates 19. märtsist tohivad AÜE-sse siseneda vaid AÜE kodanikud, riiki akrediteeritud diplomaadid ja need AÜE residendid, kes on saanud selleks eelnevalt loa AÜE ametivõimude poolt. Turistid saavad AÜE-sse siseneda alates 7.07.2020.

Kuidas on AÜE residentidel võimalik riiki naasta?

 • Dubai: AÜE residentidel on lubatud tagasipöördumine, kui nad on taotlenud selleks eelnevalt luba Dubai vastavast ametiasutusest (General Directorate of Residency and Foreigners Affairs; GDRFA), mida saab teha veebilingil https://smart.gdrfad.gov.ae/Smart_OTCServicesPortal/ReturnPermitServiceForm.aspx Lisainfot saab Emirates lennukompanii abitelefonil 600555555.
 • Teised emiraadid: Luba tuleb taotleda AÜE saatkonna vahendusel või pöördudes otse loa saamiseks vastava ametiasutuse (Federal Authority of Identity and Citizenship; ICA) poole. Seda saab  taotleda internetis “Tawajudi for Residents” teenuse kaudu.
 • Kui AÜE resident lendab Dubaisse, siis saabumisel Dubai lennujaama läbitakse PCR (polymerase chain reaction) test.
 • Turistidele on lennuliiklus Dubaisse avatud alates 07.07 ja riiki sisenemiseks on nad kohustatud esitama viimase 96 tunni jooksul välja antud PCR testi negatiivset tulemust tõendava dokumendi või läbima PCR testi kohapeal Dubai lennujaamas;
 • Ühtlasi tuleb telefoni alla laadida Alhosn COVID-19 aplikatsioon, millele saabub vastus testi tulemuse osas. NB! Arvestage, et aplikatsioon sisaldab jälgimistarkvara;
 • Kui PCR test näitab nakatumist, siis tuleb läbida 14- päevane karantiin kodus või karantiini-asutuses. NB! Karantiiniasutuses viibimise kulud kannab reisija.
 • Sisenemisel Dubaisse tuleb eelnevalt täita ja esitada kirjalikult täidetud tervisedeklaratsioon (DHA Health Declaration) ja karantiinitingimustega tutvumise avaldus, milles küsitakse selgitusi karantiinis viibimise kulude katmise osas (kas reisija või kindlustuspakkuja).
 • Lisainfo:

Millised on AÜE-s kehtivad piirangud seoses COVID-19-ga?

Palume järgida AÜE ametivõimude juhiseid. Väljaspool kodu on vaja kanda näomaski ja kindaid, hoida 2-meetrist distantsi. Üle 70.a. inimeste reisimine ja liikumine avalikus ruumis on keelatud.

 • Kui lendate AÜE-st välja, pole lennu-eelne COVID-19 test kohustuslik;
 • Kui AÜE resident lendab Dubaisse, siis on test kohustuslik ehk saabumisel Dubai lennujaama läbitakse PCR (polymerase chain reaction) test;
 • Turistidele on lennuliiklus Dubaisse avatud alates 07.07 ja riiki sisenemiseks on nad kohustatud esitama, kas a)viimase 96 tunni jooksul välja antud PCR testi negatiivset tulemust tõendava dokumendi või b)läbima PCR testi kohapeal Dubai lennujaamas;
 • Seejärel tuleb telefoni alla laadida Alhosn COVID-19 aplikatsioon, millele saabub vastus testi tulemuse osas. NB! Arvestage, et see sisaldab jälgimistarkvara;
 • Kui PCR test näitab nakatumist, siis tuleb läbida 14- päevane karantiin, arvestades, et karantiini-asutuses viibimise kulud tuleb katta valdavalt reisijail;
 • Sisenemisel Dubaisse tuleb eelnevalt täita ja esitada kirjalikult täidetud tervisedeklaratsioon (DHA Health Declaration) ja karantiinitingimustega tutvumise avaldus, milles küsitakse selgitusi karantiinis viibimise kulude katmise osas (kas reisija või kindlustuspakkuja).

Mida teha, kui AÜE elamisluba või viisa on aegunud?

Täpsema info saamiseks oma elamisloa või viisa kohta pöörduge palun otse AÜE migratsiooniameti poole: https://www.ica.gov.ae/.