Eesti suursaadik Bahreinis Jaan Reinhold andis üle volikirja

31. mail 2022 andis Eesti suursaadik Jaan Reinhold üle volikirja Bahreini kuningale Tema Kõrgeausus Hamad bin Isa Al Khalifale. Reinhold on esimene Bahreini Kuningriiki akrediteeritud Eesti suursaadik.

Bahreini pealinnas Manamas Sakheeri palees toimunud volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Reinhold ja Bahreini välisministeeriumi poliitika asekantsler dr Abdulla bin Ahmed Al Khalifa Eesti ja Bahreini vaheliste suhete head seisu ja märkimisväärset potentsiaali nii poliitilise kui ka majanduskoostöö valdkonnas.

„Bahreinis, nagu ka teistes Pärsia lahe regiooni riikides, tuntakse suurt huvi Eesti e-riigi lahenduste vastu, kuid koostöö ei peaks vaid sellega piirduma,“ sõnas Reinhold. „Arvestades Bahreini geograafilist asukohta, kliimat ja arenguid turismisektoris, näeme siin muu hulgas võimalusi toiduainete ja rohetehnoloogiate eksportimiseks.“

Suursaadik märkis, et juba eeloleval sügisel oodatakse Bahreini visiidile Eesti ettevõtjate delegatsiooni, mis annab võimaluse kokku leppida edasistes koostöösuundades.

Suursaadik Jaan Reinhold on lõpetanud Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo erialal. Välisministeeriumis on ta töötanud Euroopa osakonnas ning välismajanduse ja arengukoostöö osakonna äridiplomaatia ja analüüsi büroo direktorina, samuti suursaatkonnas Vilniuses, peakonsulina Shanghais ning suursaadikuna Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Tadžikistanis ja Türkmenistanis.

Suursaadik resideerib Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis, kust on mitte-resideeriva suursaadikuna akrediteeritud veel Saudi Araabiasse, Bahreini, Kuveiti ja Katari. Enne Abu Dhabisse suundumist 2019. aastal oli Reinhold välisministeeriumi idapartnerluse erivolitustega diplomaatiline esindaja ja Eesti Idapartnerluse Keskuse direktor.