Eesti suursaadik Kataris Jaan Reinhold andis üle volikirja

18. mail 2022 andis Eesti suursaadik Jaan Reinhold üle volikirja Katari aseemiirile Tema Kõrgeausus Sheikh Abdullah Bin Hamad Al Thani’le.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Reinhold ja aseemiir Al Thani Eesti ja Katari vaheliste suhete edendamise võimalusi. „Katari aseemiir tundis huvi Eesti infotehnoloogiliste lahenduste vastu, mille kasutuselevõtust ollakse Dohas huvitatud,“ sõnas Reinhold.

Lisaks räägiti energeetikasektorist ja Kataris kiiresti arenevast LNG tööstusest. „Mõlemat aspekti silmas pidades on otstarbekas arendada aktiivset dialoogi meie valitsuste ja ettevõtete tasandil,“ lisas suursaadik Reinhold.

Suursaadik Jaan Reinhold on lõpetanud Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo erialal. Välisministeeriumis on ta töötanud Euroopa osakonnas ning välismajanduse ja arengukoostöö osakonna äridiplomaatia ja analüüsi büroo direktorina, samuti suursaatkonnas Vilniuses, peakonsulina Shanghais ja suursaadikuna Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Tadžikistanis ja Türkmenistanis.

Suursaadik resideerib Araabia Ühendemiraatides ning on akrediteeritud veel Saudi Araabiasse, Bahreini, Kuveiti ja Katari. Enne Abu Dhabisse suundumist 2019. aastal oli Reinhold välisministeeriumi idapartnerluse erivolitustega diplomaatiline esindaja ja Eesti Idapartnerluse Keskuse direktor.